December 5, 2022
Portali Shprehja

Sadio Mane do të mungojë nga Botërori në Katar?!

Sadio Mane raportohet se do të mungojë në Kupën e Botës pasi u largua nga përballja e Bajern Munihut dhe Eerder Bremenit, për shkak të një lëndimi në tendin.

Ish-sulmuesi i Liverpullit u largua vetëm 20 minuta pas fitores 6-1 të bavarezëve ndaj Bremenit, duke shkaktuar frikë të madhe për aftësinë e tij për të luajtur në Katar, vetëm disa javë para fillimit zyrtar të turneut.

Dhe sipas “L’Equipe”, ai nuk do të luajë për Senegalin, duke i dhënë kombit të tij një goditje masive, ndërsa ata përgatiten të jenë pa yllin për fazën e tyre të grupeve kundër Holandës, Ekuadorit dhe Katarit nikoqirë.

Mane besohet se ka pësuar një lëndim të tendinit, shton mediumi francez, dhe është i përjashtuar për ‘disa javë jashtë’, duke i dhënë trajnerit të tij kombëtar Aliou Cisse një dhimbje koke të madhe vetëm disa ditë para se të shpallte skuadrën e tij në Kupën e Botës. Teste të mëtejshme priten të shfaqin se sa mund të mungojë Mane.

.

Të Ngjajshme

Si t’i heqim njollat ​​e yndyrshme nga rrobat

Gjermania do të ketë më shumë pleq në vitin 2070

Korea e Veriut ekzekuton dy adoleshentë të cilët shikonin dhe shisnin filma nga Koreja e Jugut

Leave a Comment