May 28, 2023
Portali Shprehja

Sadio Mané, tenton Manchester United: por edhe dy klube në horizont!

Pas një sezoni të bërë më shumë me hije sesa me dritë në Bundesligë, e ardhmja e Sadio Mané mund të jetë sërish në Premier League. Asi senegalez duket se është çdo ditë më larg nga Bayern Munich, falë një marrëdhënieje me mjedisin bavarez që nuk lulëzoi kurrë dhe arriti në kushtet minimale pas episodit që pa Mane që goditi partnerin e tij Leroy Sané, pas humbjes së zjarrtë 3-0 ndaj Manchester City në Etihad Stadium.

Numri 10 i Kombëtares se Senegalit shënoi 12 gola dhe 6 asistime këtë sezon, por Bayern Munich, pas 32 milionëve të shpenzuara verën e kaluar për ta sjellë në Gjermani, duket i gatshëm ta lërë të largohet për të hequr qafe rrogën e tij faraonike prej 20 milionë eurosh.

Pas disa thashethemeve për një shkëmbim të mundshëm me Osimhen nga Napoli, tashmë destinacioni më i mundshëm është Anglia, një atdhe që e ka parë të shprehë më të mirën nga vetja.

Siç raporton The Sun, Premier League është duke bërtitur për Mané dhe, mes kërkuesve, Manchester United duket se është më i interesuari për lojtarin: Djajtë e Kuq, tashmë në gjurmët e tij në verën e 2013, kur e rrëmbyen atë nga Southampton për 20 milionë euro ishte atëherë Liverpooli, ata shohin te kampioni afrikan atë profil ekspert dhe të gjithanshëm të dobishëm për rinovimin e një sulmi, i cili, me emrat e Osimhen, Kane, Orban dhe në të vërtetë Mané, është i destinuar të pësojë një ndryshim të thellë. .

Jo vetëm United për të monitoruar situatën e ish-Liverpool-it: Newcastle, mes ëndrrës së Champions League dhe një merkatoje të madhe skuadre, po ndjek nga afër situatën e Mané, i vetëdijshëm se nënshkrimi i senegalezit do të përbënte një goditje të rëndësishme në Evropë.

Gjithashtu në horizont janë Chelsea, i cili, në pritje të ardhjes së Pochettino në stol sezonin e ardhshëm, ka filluar të shkojë drejt goditjeve të mundshme në treg dhe anësori i Bayern mund të jetë zëvendësuesi ideal për João Félix, i cili është afër rikthimit në Atletico Madrid pas huazimit. .

.

Të Ngjajshme

Gosens: “Ja cili është sekreti ynë për finalen e sezonit”

admin

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Leave a Comment