January 28, 2022
Portali Shprehja

SADIO MANE UDHËHEQ SENEGALIN | Goli i tij në minutën e 97-të i jep suksesin (VIDEO)

Kupa e Afrikës ka hapur siparin ditën e djeshme ku u panë fitoret e Kamerunit (vendi organizator që fitoi me dy penallti ndaj Burkina Faso) dhe Kepi i Gjelbër që mundi Etiopinë…

Sot ka qenë një fillim i mirë edhe për Senegalin, i cili debutoi në Kupën e Afrikës duke mposhtur Zimbabve në fund.

Tact Watches

Për të vendosur ndeshjen, kur ora shënonte tashmë minuta e 97′, ishte një penallti e shndërruar në gol nga Sadio Mané.

Sa i përket lojtarëve të Serisë A, Fodé Ballo-Touré i Milanit, Ibrahima Mbaye i Bologna-s dhe Keita Baldé i Cagliarit luajtën nga minuta e parë.

90 minuta në fushë për dy të parët, 64 për të tretin.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment