January 28, 2022
Portali Shprehja

Saelemaekers paralajmëron rivalët, zbulon objektivat e sezonit

Alexis Saelemaekers ka folur për suksesin e Milan-it në Kupën e Italisë kundër Genoa-s, por edhe për ambiciet e klubit në këtë sezon.

KUPA – “E kemi nisur keq, por jemi futur në pjesën e dytë me dëshirën për të fituar. Lojtarët kanë dhënë 100%, zëvendësimet kanë bërë diferencën dhe është kjo që kërkon edhe trajneri”, ka thënë belgu.

Tact Watches

AMBICIE – Për objektivat e Milan-it: “Mendoj se jemi rritur bashkë,  edhe me trajnerin. Vitin e parë nuk kemi synuar titullin, duhej të krijonim një skuadër të bukur. Në këtë sezon duhet të synojmë kampionatin dhe Kupën e Italisë”.

SKUADRA – “Ne, grup i bashkuar? Kjo është ajo që provojmë të krijojmë në Milanello… jemi një familje dhe është e rëndësishme për grupin. Trajneri ka bërë pjesën e tij, ai donte një familje dhe kjo ndihet në fushë”.

.

Të Ngjajshme

United e bleu si super talent duke paguar 22 mln euro, tani e huazon në Skoci!

admin

E KRYER | Interi merr edhe një sulmues, paguan 800 mijë euro rrogën e tij!

admin

ANGLIA E ÇMENDUR PAS BROJA | Southampton tenton ta mbajë, Newcastle ofron shumë para por Chelsea…

admin

Leave a Comment