September 27, 2022
Portali Shprehja

Sanjoll, me formacion ofenziv ndaj Maqedonisë

Kombëtarja e Gjeorgjisë ka rast historik që të ndalet në vendin e parë në grupin 3 të Ligës së Kombeve dhe të kalojë në fazën eliminatore, ku fituesi do të merr një biletë për Evropianin e vitit 2024 në Gjermani.

Trajneri Vili Sanjol, shpalosi listën e futbollistëve, të cilët do të të kërkojnë një pikë ndaj Maqedonisë për të realizuar ëndërrën e tyre. Sanjoll me rreshtimin e futbollistëve në skenën 3-4-3, do të kërkojë që të kënaq publikun në stadiumin e DInamos dhe të shënojë fitore.

Në portën e Gjeorgjisë do të jetë Mamardashvili, ndërsa në mbrojtjen do të rreshtohen Kverkvela, Keshlla dhe Khoçkollava. Mesfusha do të drejtohet nga Kakabedze, Aburjanka, Kvekveshkiri dhe Tcitalshvili. Në sulm janë Davitashvili, Zvivzadza dhe ylli kryesor Kvaratshkella.

 

.

Të Ngjajshme

Abazi: Institucionet tona kanë përgatitje mesatare ndaj sulmeve kibernetike

Hotelet në Strugë dhe Ohër rezikojnë mbylljen gjatë dimrit.

Violinisti Klaidi Sahatçi vjen në Shkup

Leave a Comment