April 17, 2021
Portali Shprehja

Sanksionohen 152 vozitës në Shkup, 19 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (07.04.2021) në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 152 shkelje në trafik, prej të cilave 19 për tejkalim të shpejtësisë, 7 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për mosvënien e rripit të sigurimit. Janë shqiptuar edhe 13 gjoba për përdorimin e telefonit gjatë vozitjes, tre gjoba për kalim në të kuqe dhe 62 gjoba të tjera për parkim të parregullta.

.

Të Ngjajshme

Në gjoksin e Iles rrah zemra e Vericës, kirurgët shpëtuan tre jetë

admin

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

admin

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Leave a Comment