Sarri kërkon ish futbollistin e tij nga Chelsea në Juventus

Emerson Palmieri është një emër i nxehtë te Juventus.

Trajneri Maurizio Sarri pëlqen mbrojtësin e krahut të Kombëtares italiane, ish futbollist i tij nga Chelsea, raportojnë mediat italiane.

Andaj, Sarri ka njoftuar drejtuesit e Juventusit se pëlqen Emersonin dhe do të dëshironte të ribashkohej me të në Torino, transmeton lajmi.net.

Andaj, mbetet të shihet nëse Bianconerët do të paraqesin ofertë për transferimin e tij nga Chelsea, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Lionel Messi, ‘mbreti’ i driblimeve në La Liga

shprehja

Formacionet zyrtare: Milan – Torino

shprehja

Nga Kosova e Prishtinës te Napoli, rrugëtimi i jashtëzakonshëm i Amir Rrahmanit

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë