January 17, 2021
Portali Shprehja

Sarri nuk e fal “Zonjën” dhe përgatit “hakmarrjen”

Eksperienca e Maurizio Sarri-t tek Juventus është mbyllur me eliminimin në Champions League në 1/8-at kundër Lyon-it.

Një humbje që ka shtyre drejtuesit bardhezinj të ndërrojnë trajner dhe t’ia besojnë ekipin Andrea Pirlo-s.

Sezoni i Maurizio Sarri-t në drejtim të kampionëve të Italisë është karakterizuar nga shumë ulje-ngritje.

Marrëdhënia mes trajnerit dhe drejtuesve të Zonjës është përkeqësuar pas divorcit dhe tani duket se po zhvillohet një mundje e fortë krahu për zgjidhjen e kontratës.

Sipas Corriere della Sera, trajneri nuk ka ndërmend t’i bëjë asnjë ulje ish-klubit të tij dhe pritet ta marrë të plotë rrogën 6 milionë euro edhe për sezonin e ardhshëm.

.

Të Ngjajshme

Tottenhamit i duhen 5 minuta! Aurier i jep avantazhin ndaj Sheffield (VIDEO)

admin

Pioli: Na pret ndeshja më e rëndësishme e kampionatit. Kampionë dimri? S’ka asnjë rëndësi

admin

Kujtimet e Walcott, nga fanella e Henry te kërkesa e… Messi-t: S’mund ta besoja

admin

Leave a Comment