June 5, 2023
Portali Shprehja

Seancë publike në Gjykatën e Apelit për vrasjen e hendbollistit Denis Tot

Në Gjykatën e Apelit në Shkupit sot do të mbahet seancë publike për vrasjes e hendbollistit kroat, Denis Tot.

Më 30 nëntor të vitit të kaluar Gjykata Penale e Shkupit i dënoi Anxhello Gjorgjievskin, Klementina Levkovska dhe Andrej Kostovski me nga 18 vjet burg për vrasjen e hendbollistit Denis Tot.

Hendbollisti humbi jetën më 8 prill 2022 pas një zënke te një lokal nate në Parkun e qytetit në Shkup.

Në aktakuzë thuhej se Gjorgjievski, Levkovska dhe Kostovski, më 7 prill, pas një fjalosje, kanë sulmuar hendbollistin Tot dhe i kanë shkaktuar disa lëndime të rënda trupore.

Procesin e udhëhiqte gjyqtarja Elena Ilievska Josifoviq, ndërsa përfaqësues i prokurorisë ishte Tanja Trajçevska.

.

Të Ngjajshme

Shikoni çfarë i bënë amerikanët “Jugo” legjendar: Ekspozita e vitit 1997 është një hit i vërtetë

Burri pretendon se e klonoi të dashurën e tij me ndihmën e inteligjencës artificiale

Mos bini pas këtij mashtrimi në Facebook – mund të humbni llogarinë tuaj

Leave a Comment