December 3, 2022
Portali Shprehja

Sekretarja shtetërore franceze për Evropë në vizitë në Shkup

Sekretarja shtetërore franceze për Evropë, Lorans Bun, sot do të qëndrojë për vizitë në Shkup.

Bun gjatë vizitës në vendin tonë do të pritet nga presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri Dimitar Kovaçevski. Pas takimit, Kovaçevski dhe Bun do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Ndërkohë nga shërbimi për shtyp i parlamentit bëjnë të ditur se Bun do të ketë një takim në Kuvend edhe me anëtarët e Këshillit Nacional për Integrime Evropiane./MIA

.

Të Ngjajshme

Kalendari historik i datës 2 dhjetor

Më në fund MPB-ja tregoi se si seanca e mbyllur përfundoi në YouTube

Pushtoi fushën me flamurin ylber dhe disa mesazhe në fanellë, italiani zbulon se çfarë i tha Infantino pas ndeshjes

Leave a Comment