4.3 C
Skopje
December 10, 2019
Informacione Vendi

Sela: BDI-në do ta dërgojmë në opozitë pas 12 Prillit

Opozita e vërtetë s’është Aleanca për Shqiptarët, por çdo qytetar. Ne synojmë ta bëjmë fitues çdo shqiptar. Nuk e kërkojmë pushtetin sepse flasim bukur, por sepse duam të udhëheqim me përgjegjësi dhe të japim llogari për veprat tona. Jemi të gatshëm të marrim përgjegjësi. Jemi të gatshëm dhe po bëjmë përpjekje që fitoren ta garantojmë bashkë edhe me subjekte tjera. BDI-në do ta dërgojmë në opozitë pas 12 Prillit. Kështu është shprehur, lideri i ASH-së, Ziadin Sela në takimet me banorët e fshatrave të komunën së Likovës.
Ai gjithashtu ka ftuar banorët e këtyre anëve që ta mbështesin Aleancën për Shqiptarët me qëllimin që të arrij era e ndryshimit edhe në Maqedoninë e Veriut. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Rugova: Nuk lëshojmë pe për postin e presidentit

shprehja

Adili tregon vitin kur do të zyrtarizohet gjuha shqipe në Maqedoni

shprehja

Ahmeti sot thërreth kryesinë, ja vendimet që do merren

shprehja