January 23, 2022
Portali Shprehja

Sela: Nga procesi i brendshëm Aleanca për Shqiptarët do të dalë edhe më e fortë

Ziadin Sela duke folur për reformat në parti tha se më 25 dhjetor ka mbledhje Kryesia Qendrore e partisë ku do të debatohet për rezultatet e partisë në zgjedhjet lokale, ku njëkohësisht do të caktohet data e mbajtjes së Kongresit.

“Taravari dhe gjithë anëtarët tjerë, nënkryetarët, dalin nga kryesia e partisë dhe në momentin kur Kryesia Qendrore do të shpall kongres, vetshpërbëhet Kryesia Qendrore, nuk funksionojnë të gjitha organet qendrore. Këtë ka dashur ta thotë Taravari, ndërsa kush do të jetë kryetar i partisë, nënkryetarët dhe sekretari për këtë do të vendos Kongresi i partisë i cili do të jetë në vjeshtë”, u shpreh Sela.

Tact Watches

Sela tha se nga i tërë ky proces pret që Aleanca për Shqiptarët të dal edhe më e fortë.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 1.424 raste të reja me virus

admin

Çmimet e larta të rrymës rrezikojnë ekonominë e qytetit në Kumanovë

admin

Ministrja e mbrojtjes e Maqedonisë kundër Rusisë, në mbrojtje të Ukrainës

admin

Leave a Comment