December 3, 2022
Portali Shprehja

Sep Blater: Gabim ishte caktimi Botërorit 2022 në Katar

Botërori do të nisë pas 12 ditësh, por kritikat për caktimin e kompeticionit në Katar nuk janë shuar, për arsye të njohura. Sep Blatter, i cili në atë kohë mbështeti kandidadurën si president i FIFA-s, e konsideron këtë zgjedhje një gabim.

“Ishte një zgjedhje e gabuar dhe unë jam përgjegjës, si president i FIFA-s në atë kohë”, tha ai në një intervistë për “Tamedia”.

Ai ka theksuar se plani ishte caktimi i Kupës së Botës 2018 për Rusinë dhe atë të 2022 për Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

.

Të Ngjajshme

Ndeshje e parë me 4 gola në 45 minutat e para

Tensione në fushë e në bankinë, Xhaka iu drejtohet në gjuhen shqipe

Zvicra fiton Serbinë dhe si e dyta në grupin G kalon në 1/8 e finales

Leave a Comment