May 16, 2021
Portali Shprehja

Serbia do t’i dhurojë Maqedonisë së Veriut 13 mijë vaksina shtesë – Iliria News Agency

Serbia ia dhuroi 13 mijë vaksina shtesë “Sputnik V” Maqedonisë së Veriut.

Kështu tha kryeminstrja serbe, Ana Bërnabiq e cila theksoi se në total prej 48,000 vaksinash janë dhuruar në këtë vend deri më tani.

Ajo theksoi se kontigjenti i fundit I vaksinave “Sputnik V” u dorëzuan në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e kaluar brenda kontigjentit të 20,000 vaksinave të dozave të dyta, të destinuara për rivaksinim, raporton Tanjug.

Të Ngjajshme

Bajden biseda telefonike me Abas dhe Netanjahun, çfarë pritet të ndodhë? – Iliria News Agency

admin

Çfarë është Hamas, grupi që sundon Gazën? – Iliria News Agency

admin

Sa i transmetueshëm është varianti indian i Covid-19 që po përhapet në gjithë botën? – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment