January 23, 2022
Portali Shprehja

SERIE A | Shevchenko i bën një dhuratë Juventusit, tani Champions duket pranë! (RENDITJA)

Duhej fitore ne ndeshjen e fundit te vitit dhe ka ardhur. Me nje gol per pjese, Juventusi i Massimiliano Allegrit i jep gaz ne Serie A dhe tani vendi i katert eshte aty prane, kjo ne saje edhe te ngadalesimeve ne renditje te ekipeve qe ecen shume fort.

Kean dhe Bernardeschi (gol dhe asist) i japin suksesin bardhezinjve qe marrin keshtu 3 pike te arta ne renditje.

Tact Watches

Atalanta nuk arrin të ngrihet dhe pas nokautit në shtëpi me Romën, skuadra e Gasperinit ngadalëson 0-0 në Marassi kundër Genoas dhe tani Juventusi është vetëm katër pikë larg. Për Shevchenkon, nga ana tjetër, pikë e dytë në shtatë ndeshje në stolin e kuqebluve dhe një hap i vogël përpara në renditje (parakalimi i Cagliarit në vendin e tretë nga vendi i fundit).

Atalanta luan por nuk arrin te depertoje dot dhe ne fund mjaftohet me 1 pike.

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment