June 3, 2023
Portali Shprehja

Sevilla, 1 milion euro për të pasur më shumë tifozë në Budapest: detajet

Në kuadër të finales së Europa League kundër Roma-s, Sevilla ka një strategji të saktë.

Klubi spanjoll do të marrë 15,344 bileta për tifozët për të ndjekur ndeshjen në Puskas Arena, 75% e të cilave do të rezervohen për ortakët e klubit.

Së fundmi, megjithatë, klubi spanjoll ka zbuluar përmes drejtuesve të tij se ka një strategji në mendje për të plotësuar të gjitha vendet që u janë caktuar.

Sevilla ka bërë të ditur përmes drejtuesve të saj se, për tifozët që duan të ndjekin skuadrën në Budapest, klubi është gati të japë një dorë për sa i përket shpërblimit.

Përpjekja e klubit nuk është e vogël, duke ofruar 200 euro për një tifoz për një fluturim drejt kryeqytetit hungarez. Drejtuesit e klubit spanjoll në fakt kanë pranuar:

“Ne vlerësojmë se vendet e disponueshme në charter mund të arrijnë në 5000, kështu që po flasim për shpenzimin e rreth një milion eurove për të ndihmuar abonentët tanë”.

.

Të Ngjajshme

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Allegri i dhje*ë, por krenar: Nuk kam pse ta qortoj veten, sezoni i ardhshëm do të jetë ndryshe

admin

Leave a Comment