17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Tech

SHBA krijon armën e re, çan objekte pa shpërthim

Tact

Arma quhet R9X dhe është e aftë të çajë përmes ndërtesave dhe makinave me ndihmën e teheve që vihen në punë pak sekonda para përplasjes, pa lëndë shpërthyese.

Pasi futet në ndërtesë, arma arrin t’i kapë armiqtë me saktësi ët lartë. Për shkak të teheve, quhet “Xhinsu”, si një markë e famshme thikash.


Top Channel

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë

shprehja

“Huawei”, nisin pasojat e para të kufizimeve nga SHBA

shprehja

Studentët krijojnë një qen-robot, i cili mund të kërcejë, të rrokulliset dhe hidhet!

shprehja