15.1 C
Skopje
June 19, 2019
Informacione

Shekerinska: Ivanovi vendosi të falë edhe burrin tim!?

Tact

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska përmes një postimi në rrjetin e saj në fb ka komentuar vendimin skandaloz të Ivanovit. Që sipas saj Ivanovi me këtë ligj për falje ka rrëzuar gjithë sistmein e drejtësisë në Maqedoni.

“Shoh në “Gazetën zyrtare” dhe çfarë të shoh: ky njeri e rrëzoi sundimin e ligjit, Ivanov vendosi që të falë edhe burrin tim!?! Pa fije turpi, ka pranuar gjithçka: se gjykimi i trilluar kundër burrit tim ishte një fushatë e shpifjeve politike, se qëllimi ishte që mua të më sulmojnë dhe mos të pështyjnë gjithë ditën. Dhe tani? Thuhet se, nuk vlen. Në mundet kështu! Ne jemi të njëjtëa. Ne nuk jemi si ata kriminelë. Ne nuk dëgjues si ai. Prandaj, “#‎ИмпичментЗаИванов” (impiçment për Ivanovin). Për të fituar drejtësia!”, shkruan Shekerinska.

Artikuj të ngajshëm

Peticion online për ndërprerjen e privilegjeve të funksionarëve

shprehja

Zaevi vazhdon të jetë optimist për datën për fillimin e bisedimeve me BE-në

shprehja

Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut

shprehja