8.3 C
Skopje
April 16, 2019
Informacione Vendi

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

Tact

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook ka shprehur solidarizim me popullin francez, duke kujtuar vizitën e saj në vendin historik.

“Skena tronditëse në Paris. Po digjet një nga ndërtesat më të bukura, trashëgimia historike, katedralja Notre Dame. Më kujtohet si dje, kur si një vajzë e re mbeta pa fjalë në pamjen e xhamave të saj me ngjyra dhe ngjitjet e gjata në shkallët e pafundme. Mendova se kurrë nuk e kisha parë një bukuri dhe madhështi të tillë. Çfarë tragjedie!”, shkruan ministrja e Mbrojtes, Radmilla Shekerinska.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi ‘godet’ mbështetësit e Blerim Rekës

shprehja

Siljanovska: Është i nevojshëm bashkim i të gjithë qytetarëve dhe dalje masive në zgjedhje

shprehja

Pendarovski në Kumanovë: Vetëm me hyrjen në BE të rinjtë do të jenë konkurrues dhe do të kenë prosperitet

shprehja