August 2, 2021
Portali Shprehja

Shembet një tunel në Kinë, disa të vdekur dhe të zhdukur – Iliria News Agency

Shpëtuesit kanë gjetur trupat e 10 punëtorëve të tjerë të cilët ishin bllokuar në një tunel të përmbytur në autostradë në qytetin jugor kinez të Zhuhai javën e kaluar, duke e çuar numrin e të vdekurve në 13, njoftoi media shtetërore të mërkurën vonë, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Shpëtuesit nuk kanë qenë në gjendje të kenë kontakte me një punëtor të mbetur të bllokuar në tunel, njoftoi Televizioni Qendror i Kinës. Puna e shpëtimit po vazhdon.

Më 15 korrik, uji papritmas doli në tunelin Shijingshan, i cili po ndërtohet nën një rezervuar, duke bllokuar 14 punëtorë më shumë se një kilometër nga hyrja.

Aksidenti ishte i dyti në tunel që nga marsi, kur një mur i shembur vrau dy punëtorë.

Tuneli është pjesë e një autostradë kryesore në Zhuhai në provincën Guangdong, që lidh qytetin bregdetar me një urë me Macau dhe Hong Kong fqinjë.

Të Ngjajshme

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas 2 vajzave, ndërron jetë edhe nëna – Iliria News Agency

admin

Osmani nderon post-mortem djalin e Joe Biden që shërbeu në Kosovë, thotë se familja Biden bëri shumë për shtetin tonë – Iliria News Agency

admin

Gjermania në shtator planifikon dozën e tretë të vaksinave për këto kategori – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment