Shënohet viktima e parë nga tërmeti në Zagreb

Një tërmet i fortë ka goditur në Kroacinë në orët e para të ditës së sotme me magnitudë 5.3.

Qyteti i Zagrebit u trondit nga një seri lëkundjesh këtë mëngjes, gjë që ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në kryeqytetin kroat në një kohë kur qytetarët e saj tashmë merreshin me urgjencën e koronavirusit.

Sipas mediave vendase raportohet për një djalë 15-vjeçar i cili ka vdekur.

Ai vdiq në Institutin e Mjekësisë Emergjente në Zagreb, pasi ishte transportuar atje nga ambulanca pas shembjes së ndërtesës në Gjorgjiceva 13.

Kishte tre tërmete fillestarë, të gjithë disa kilometra në veri të Zagrebit. I pari kishte një madhësi 5.3 në 06:24, i dyti 5.0 në 07:01, dhe i treti në 07:41, me matje 3.7.

Një nga aspektet më shqetësuese të këtyre tërmeteve është pasoja në spitalin në Rebro, i cili gjithashtu u dëmtua.

.

Të ngjajshme

Dita e Verës në kohën e koronavirusit në Shqipëri

shprehja

Vritet kosovari gjatë plaçkitjes në një kazino në Shkup

shprehja

Moti sot i ndryshueshëm, rritje të temperaturave mesatare

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë