Shesin miell ilegalisht dhe me çmim më të lartë, arrestohen tre burra nga Deçani

Tre persona nga Deçani janë arrestuar të mërkurën nga Policia e Kosovës pasi kanë shitur miell ilegalisht dhe me çmim të lartë.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në fshatin Carrabreg i Epërm në Deçan, njofton policia në raportin 24 orësh.

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit janë hasur duke shitur miell në mënyrë ilegale pa biznes të regjistruar dhe me çmim të lartë”, thekson raporti.

Ndërkohë bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe inspektorët komunal dhe të ATK-së.

Në konsultim me prokurorin të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Të ngjajshme

Pengon policin në kryerjen e detyrës, arrestohet qytetari në Prishtinë

shprehja

Vëllai rrah motrën

shprehja

Raporti i Prokurorit të Shtetit – 9 të ndaluar brenda 24 orëve

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë