December 8, 2022
Portali Shprehja

Shikoni barazimin dramatik të Bale në minutën e 127-të, LAFC fiton Kupën me penallti (Pamjet)

Gareth Bale u aktivizua nga stoli dhe realizoi golin e barazimit në kohën shtesë ndërsa Los Angeles FC fitoi Kupën e MLS (Major League Football) mbrëmë.

Ylli uellsian bëri stadiumin të shpërthejë me një goditje me kokë në minutën e 127-të, kur dukej sikur një dygolësh nga Jack Elliott do t’i dhuronte Philadelphia-s titullin e tyre të parë në MLS.

Goli në minutat e fundit nga Bale e dërgoi ndeshjen me penallti dhe pasi John McCarthy priti dy penallti, Ilie Sanchez i dhuroi fitoren dhe titullin LAFC-së.

Bale ka luftuar me dëmtimet që kur u transferua në Kaliforni gjatë verës dhe tani do të shkojë në Kupën e Botës me Uellsin pas vetëm dy ndeshjeve si titullar në Stateside, por me një trofe më shumë në koleksionin e tij.

Një triumf me shije të hidhur për ish-kapitenin e Juventus-it, Giorgio Chiellini, i cili ka fituar titullin e tij të parë në MLS, por ka qëndruar në stol gjatë gjithë ndeshjes.

.

Të Ngjajshme

Konferenca për shtyp e Vinicius kthehet “virale”: ndodhet një mace dhe hidhet në tokë. Nisin polemikat (PAMJET)

admin

TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET)

admin

ZYRTARE | Federata gjermane mer vendimin mbi Hansi Flick! Komunikata

admin

Leave a Comment