November 27, 2022
Portali Shprehja

“Shkallon” Di Maria: Mund të kishim fituar 5-0, por e humbëm ndeshjen në 5 minuta

Nga ana e tij, Ángel Di María, që pati dy-tri raste fort të mira për shënim, bëri një deklaratë të papritur pas humbjes 2-1 ndaj Arabisë Saudite, në ndeshjen inauguruese të të tijve në “Katar 2022”: “Mund të kishim fituar 5-0, por humbëm.

Tashmë e kishim praktikuar këtë mënyrë loje, duke studiuar kundërshtarin. Donim të zhbllokoheshim sa më herët dhe kështu ndodhi. Pastaj nuk shfrytëzuam rastet që patëm në pjesën e parë për ta mbyllur ndeshjen.

Me fillimin e pjesës së dytë pësuam dy gola në pak minuta, kjo na goditi fort. Megjithatë reaguam dhe u gjendëm disa herë para portës kundërshtare. Golat e anuluar dhe rastet e shpërdoruara? E përsëris, mund të kishim fituar 5-0, por humbëm”.

Ai shtoi duke shikuar nga e ardhmja: “Duhet të vazhdojmë të punojmë, më parë nuk ishim më të mirët dhe tani nuk jemi më të këqijtë. Në një moment ajo seri prej 36 fitoresh radhazi do të përfundonte. Loja e sotme ka mbaruar, shkoi kështu. Na pret Meksika, ndaj duhet të punojmë fort”.

Alejandro Papu Gómez, i zgjedhuri nga Lionel Scaloni për të zëvendësuar Giovani Lo Celso në ekipin titullar, u ankua për humbjen e rëndë në debutim dhe tha se ishin “pesë minuta fatale” në lidhje me golat e Arabisë Saudite: “Në pjesën e parë patëm raste dhe nuk ishte një pozicion i vogël jashtë loje. Më pas erdhi fati fatal i atyre pesë minutave dhe nuk mundëm ta kthenim”.

Duke parë ndeshjen e së shtunës kundër Meksikës, ai ishte optimist: “Ne e dimë se është e vështirë, por kemi të gjithë energjinë nga tifozët në favorin tonë. Ka gabime për të korrigjuar. Ne duhet të mendojmë për veten tonë dhe t’i fitojmë të dyja ndeshjet e mbetura në grup”.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Vizita e papritur në Katar dhe oferta “faraonike” për Ronaldo-n!

admin

Djaloshi që u arratis në lagjet famëkeqe të Frankfurtit dhe injoroi Gjermaninë para vendit të lindjes: hero te Maroku!

admin

Javi Martínez “skanon” përballjen Gjermani-Spanjë: Ja dy favoritët e mi, kjo kombëtare është si Real Madridi në Champions

admin

Leave a Comment