November 29, 2021
Portali Shprehja

Shkarkohen drejtorët e REK Manastir dhe REK Osllomej!

Shkarkohet drejtori i REK Manastir Zllatko Qurçievski dhe në vend të tij për u.d. emërohet Pece Matevski, drejtor i deritanishëm i Termoelektranës, kumtoi sot SHA Elektranat e Maqedonisë së Veriut (EMV).

Në seancën e Bordit drejtues të SHA EMV është sjellur vendim për ndryshime kadrovike me të cilën është shkarkuar edhe drejtori i REK Osllomej Zllatko Piperkoski, ndërsa në vend të tij për u.d. është emëruar Stojan Mickoski, drejtor teknik i deritanishëm në Miniera.

Tact Watches

“Në ditët në vijim do të bëhen edhe zhvendosje tjera kadrovike brenda në kombinat, me qëllim të përmirësimit të procesit të prodhimtarisë dhe përballjes me sfidat e krizës energjetike”, paralajmërojnë nga SHA EMV.

Të Ngjajshme

Takimi me Gashin, Zaev bashkë me Kovaçevskin arrijnë në Klubin e Deputetëve

admin

Gashi para takimit me Zaevin: Ofrojmë shans për dalje nga kriza

admin

Zeqiri nga ASH: O Zot fale Alternativën

admin

Leave a Comment