January 31, 2023
Portali Shprehja

Shkarkohet nga detyra presidenti i Federatës Franceze të Futbollit

Komiteti i jashtëzakonshëm Ekzekutiv i Federatës Franceze të Futbollit, në mbledhjen e fundit ka vendosur të shkarkojë Noel Le Graet nga detyrat e tij si president i Federatës Franceze të Futbollit.

Filipe Diallo, nënkryetar i organizatës, do të jetë ushtrues detyrë në këtë pozitë. Në fillim, deklarata e tij se nëse Zidan do e merrte në telefon për t’i kërkuar pozicionin e trajnerit të kombëtares së “gjelave” dhe se Le Graet nuk do ia hapte telefonatën, bëri që shumë yje të futbollit të replikojnë atë dhe të mbajnë anën e Zidanit.

Më pas, një tjetër situatë e rëndë ndodhi kur Sonia Soudi, një agjente futbolli në Francë, deklaroi gjatë një interviste se Le Graet e ka ngacmuar disa herë seksualisht. Kjo gjë i hodhi edhe më shumë benzinë zjarrit./Indeksonline/

.

Të Ngjajshme

Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Pekini: Vala e koronavirusit po ulet, rreziku i transmetimit është i ulët

Taravari pret në takim Ambasadorin e ri të OSBE-së, Kilian Wahl

admin

Leave a Comment