October 6, 2022
Portali Shprehja

Shkatërrohen mbi 10 tonë drogë, vlera në tregun e zi do të arrinte 26 milionë euro

10 tonë droga të ndryshme narkotike që janë sekuestruar deri në gusht të këtij viti, sot u shkatërruan në fabrikën Makstil në bazë të vendimeve gjyqësore pas mbarimit të proceduarave penale dhe në bazë të vendimeve gjyqësore për asgjësimin e tyre.

“Bëhet fjalë për 8,2 tonë marijuanë që u shkatërrua, 100 kg heroinë, hashash dhe kokainë, mbi 1000 bimë dhe fara të kanabisit dhe 1,2 milionë substanca psikotropike që është sasia më e madhe e drogës së sekuestruar, që në tregun e zi do të arrinte vlerë prej 26 milionë euro”, pohoi Oliver Spasovski, Ministër i Brendshëm.

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 55 raste të reja me virus

admin

Maqedoni, 11 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

admin

“Pritja e gjatë për në BE, na detyroi të marrim pasaporta bullgarë”

admin

Leave a Comment