September 29, 2023
Portali Shprehja

Shkelin rregullat e UEFA-s, rrezikojnë ndëshkimin para sfidës me Milanin

Skuadra e Njukasëllit ka shkelur rregullat e UEFA-s, duke zbritur vonë në Milano, për shkak të kushteve të këqia të motit në qytetin italian. Rregullat e konkurrencës thonë se klubet duhet të mbajnë konferencën e tyre për shtyp para ndeshjes midis orës 12:00 dhe 20:00 me kohën lokale, por Njukasëll nuk ishte në gjendje ta përballonte këtë, pasi fluturimi i tyre për në Milano u vonua për shkak të stuhive në qytetin italian. Konferenca për shtyp e trajnerit të skuadrës angleze, Edi Hou filloi në orën 21:00 me kohën lokale.

“Është pjesë e kësaj pune. Nuk është diçka shumë jonormale. Ka qenë një problem me kalimin e kohës, por ne kemi qenë tashmë në situata të ngjashme. Është diçka me të cilën jemi mësuar, megjithëse kemi ardhur pak më vonë se sa do të donim. Nuk është një problem i madh”, ka thënë Hou në konferencë për shtyp.

Prandaj, Njukasëlli mund të përballet me sanksione për shkeljen e rregulloreve të UEFA-s, megjithëse ata do të shpresojnë që fakti se ishte jashtë kontrollit të tyre do t’i jepte vetëm një vërejtje.

Ndryshe, Njukasëlli do të luajë ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në njëzet vjet këtë të martë kur do të përballet me Milanin në “San Siro” nga ora 18:45.

.

Të Ngjajshme

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Si testet e gjakut mund t’i shpëtojnë njerëzit nga ataku në zemër

Si ndikon kafja tek dhimbja e kokës – Cila është doza e saktë ditore që ju duhet të konsumoni

Leave a Comment