June 18, 2021
Portali Shprehja

Shkelma e grushte, deputetët rrihen në Kuvend – Iliria News Agency

Një situatë e pashembullt ka ndodhur në Parlamentin Bolivian, ku deputetët janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin pas akuzave nga foltorja e Asamblesë.

Gjithçka filloi pas debatit të nxehtë mbi arrestimet e ish-zyrtarëve të lartë të qeverisë Jeannine Anez.
Përplasja ka nisur me nisi mes të opozitës Henry Romero me një politikan të partisë në pushtet, Antonio Colque.

Siç shihet në videon e bërë virale, dy zyrtarët zihen me grushte dhe shkelma, ndërsa deputetët e tjerë përpiqen për t’i ndarë, por që ata nuk e kanë ndaluar sherrin për disa minuta.

Imazhet e këtij momenti janë bërë virale në rrjetet sociale, ndërsa shumica e qytetarëve kanë dënuar aktin e demonstruar nga përfaqësuesit e tyre në Kuvend.

Të Ngjajshme

Ja pse Holanda votoi pro nisjes së negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë – Iliria News Agency

admin

Takimi i Vjosës me Erdogan in – Iliria News Agency

admin

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment