April 12, 2021
Portali Shprehja

Shkup, 269 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e forcuara në fushën e komunikacionit.

“Vetëm në Shkup janë shqiptuar 269 masa prej të cilave 78 janë për tejkalim të shpejtësisë, 26 për vozitje pa leje, 19 për vozitje nën ndikimin e alkoolit”, thonë nga policia.

Ata shtojn se po ashtu janë shqiptuar 17 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, nëntë masa për vozitës fillimtar, tetë për mospërdorimin e rripit të sigurisë, gjashtë për kalim në të kuqe dhe 37 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

.

Të Ngjajshme

Dimri kaloi, ndërkohë qeveria nuk arriti të formojë një grup pune për planin e subvencioneve për ngrohje

admin

Shtetësia, Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

admin

46 viktima dhe 687 raste të reja me Covid-19

admin

Leave a Comment