December 5, 2022
Portali Shprehja

Shkup, regjistrohen 210 shkelje të rregullave të trafikut

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar 210 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 10 për tejkalim të shpejtësisë, 10 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 gjoba për tejkalim të parregullt, shkruan Alsat.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar edhe 15 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 9 gjoba për vozitës fillestar, katër gjoba për mosvënien e rripit të sigurisë…/Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Kroacia fiton dramën me penallti dhe kalon në çerekfinale

Turqia mirëpret ekstradimin e militantit kurd nga Suedia

Mbyllen 15 minutat e para të shtesave, mbetet 1-1 rezultati mes Japonisë dhe Kroacisë

Leave a Comment