October 6, 2022
Portali Shprehja

Shkupi “demolon” Rabotniçkin, Struga Trim Lum vazhdon me fitoret

Me katër përballjet e zhvilluara gjatë ditës së diel, u kompletua java e 7-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë.

Në derbin i kësaj jave, kampioni aktual, FC Shkupi “deklasoi” Rabotniçkin në stadiumin në Çair, pran rezultatit 5-0. Margashvili, Kueven, Cefas, Gjorgjiev dhe Alvarez , ishin autor të golave për ekipin vendas.

Fitore në terrenin vendas regjsitroi edhe Struga Trim Lum, që mundi Skopjen me 3-0, falë golave nga Maleski, Ibraimi dhe Shabani.

Ndërkohë epërsinë e terrenit vendas e shfrytëzuan edhe Tikveshi dhe Pobeda, të cilat shënuan fitore ndaj Akademia Pandevit, respektivisht Bregallnicës.

Ditë më parë skuadra e Sileksit, në transfertë, mundi Makedonija Gjorçe Petrovin me 1-0. Këtë javë, e lirë është skuadra e Shkëndijës.

Liga e Parë – Java 7

FC Shkupi 5–0 Rabotniçki

Struga Trim Lum 3–0 Skopje

Tikveshi 2–1 Akademia Pandev

Pobeda 1–0 Bregallnica

Makedonija Gj.P 0-1 Sileksi

Shkëndija, e lirë

.

Të Ngjajshme

Sulm me armë në një qendër të kujdesit për fëmijë në Tajlandë, raportohet për 31 të vdekur

Pa punëtorët e Ballkanit ndërtimi në Gjermani paralizohet

admin

Sulmit me armë në një qendër të kujdesit për fëmijë në Tajlandë, raportohet për 31 të vdekur

Leave a Comment