January 28, 2022
Portali Shprehja

Shoferët e BMW dhe Audi kanë më shumë gjasa të jenë psikopatë

Një studim i ri ka zbuluar se drejtuesit e BMW-së kanë më shumë gjasa të jenë psikopatë. Hulumtimi nga Scrap Car Comparison u kërkoi 2000 shoferëve të markave dhe modeleve të ndryshme të makinave të plotësonin ‘Testin e Psikopatit’, shkruan lajmi.net.

Ishte një sondazh me 12 pyetje që mund të përcaktojë se ku bie një person në shkallën e psikopatisë, dhe si rrjedhim sa ka gjasa që ai të shfaqë sjellje jonormale, antisociale.

Tact Watches

Duke i renditur ata nga zero në 36, rezultati mesatar i pjesëmarrësve ishte 6.6, që është një nivel mjaft i ulët i psikopatisë.

Përplasja e kësaj baze ishin makinat BMW, të cilët shënuan pothuajse dyfishin me 12.1 nga 36. Drejtuesit e Audi humbën për pak vendin e parë duke shënuar 11.7.

Sondazhi sugjeron se si drejtuesit e BMW dhe Audi kanë më shumë gjasa të shfaqin tipare psikopatike si sharmi sipërfaqësor, një ndjenjë madhështore e vetëvlerësimit dhe mungesë pendimi ose faji.

Pronarët e Fiat ishin të tretët më të mundshëm për të qenë psikopatë me 7.0, ndërsa pronarët e Skoda u ulën në vendin më të ulët, duke shënuar një mesatare prej vetëm 3.2.

Dan Gick, drejtor menaxhues i Scrap Car Comparison tha: “Popullariteti i dokumentarëve të vërtetë të krimit ka rezultuar në një magjepsje mbarëbotërore me psikopatët.

“Pra, ne ishim kureshtarë të zbulonim nëse kishte ndonjë lidhje midis makinës që drejtonit dhe vendit ku mund të uleshit në shkallën e psikopatit”.

“Ndërsa gjetjet tona mund të mbështesin disa stereotipe ekzistuese të shoferëve që janë të pasigurt në rrugë, vlen të përmendet se asnjë nga nivelet e parë në studimin tonë nuk ishte shkak për shqetësim dhe ndërsa disa shfaqje televizive ose filma mund të banalizojnë atë që do të thotë. të jesh psikopat, është një gjendje që duhet marrë seriozisht”.

“Për ne, prioriteti numër një është të sigurohemi që nëse vozitni një BMW ose Skoda, të qëndroni të sigurt gjatë vozitjes, në mënyrë që makina juaj të mos godasë para kohe në grumbullin e skrapit”.

Dan me të vërtetë mbulohet atje për t’u siguruar që të mos fillojmë të ikim të gjithë nga shoferët e BMW.

Të dhënat e Krahasimit të Makinave të Skrap shikuan gjithashtu llojet e karburantit, ngjyrën e makinave dhe targat për të identifikuar më të lirshmit nga ne. Në ndoshta të dhënat më pak befasuese – mbajtësit e targave të personalizuara kishin dyfishin e nivelit të psikopatisë (13.8) sesa ata me targa të rregullta (5.3).

Pronarët e makinave elektrike shënuan një rezultat të jashtëzakonshëm 16.0 nga 36, ​​një rezultat që Elon Musk ishte ndoshta i kënaqur që e pa. Pronarët e makinave të arta kanë më shumë gjasa të kenë tendenca psikopatike me 12.7, ndërsa pronarët e makinave të kuqe ishin më të ulëtat me 4.9. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Gruaja me gojën më të madhe në botë, shikojeni se si i ha tri krofne përnjëherë

admin

Referja italiane në telashe: Ia vjedhin pamjet erotike dhe ia publikojnë videot

admin

Test për inteligjentët: A mund ta gjeni insektin që e ka ngjyrën ndryshe nga të tjerët?

admin

Leave a Comment