December 3, 2022
Portali Shprehja

Shoferi i bosit të mafisë arrestohet për vrasjen e tri punonjëseve në Romë

Ish-shoferi i një bosi mafioz napolitan Camorra u arrestua në Romë gjatë fundjavës me dyshimin për vrasjen e tre punonjësve të huaj të seksit në një lagje të kryeqytetit italian.

Giandavide De Pau, 51-vjeç, ish-shofer i shefit Michele Senese, ka një histori problemesh me drogën dhe raportohet se po trajtohej për varësi dhe probleme psikiatrike kur dyshohet se vrau dy prostitutat kineze dhe një kolumbiane brenda pak orëve në luksin e lartë të Romës, rrethi i Pratit.

Dy punonjëset kineze të seksit u gjetën në dy apartamente në një rrugë Pratis dhe 65-vjeçari kolumbian në një banesë në një rrugë tjetër aty pranë, pasi u godit me thikë në pjesën e pasme të qafës me një stileto gjatë seksit, tha policia.

Një prostitutë kubane tha se De Pau dyshohet se i kishte thënë se kishte vrarë tre gratë dhe “gjithçka që mbaj mend është gjaku, gjithë ai gjak”, sipas mediave italiane.

Autopsitë e tri grave do të kryhen më vonë të hënën dhe do të kërkojnë të vërtetojnë nëse stileta është përdorur në të tre vrasjet.

Policia gjeti të hënën makinën e De Paut dhe e kontrolloi atë për armën e vrasjes dhe për gjak të mundshëm nga viktimat. Ata thanë se ai përdori Toyota IQ për të vozitur nga Via Riboty, ku dyshohet se vrau dy gratë kineze, në via Durazzo ku dyshohet se vrau me thikë Martha Castanon. /ANSA

.

Të Ngjajshme

I dyshuari për vrasjen e shtatzënës vrau veten, nuk iu dorëzua policisë

Kalendari historik i datës 2 dhjetor

Më në fund MPB-ja tregoi se si seanca e mbyllur përfundoi në YouTube

Leave a Comment