June 5, 2023
Portali Shprehja

Shorti në Këlln, Barcelona sfidon Magdeburgun në gjysmëfinale

Federata e Hendbollit të Evropës, zbuloi çiftet gjysmëfinale për turneun “Final Four” në Ligën e Kampionëve. Në shortin e sotëm në qytetin gjerman, në Këlln, fati deshi që Magdeburgu “vendas” të përballet me Barcelonën, ndërsa Paris Sen Zhermeni të takohet me Kielce-n.

Çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve:

Magdeburg – Barcelona

PSZH – Kielce

 

Trofeun e sezonit të kaluar do ta mbrojë Barcelona, ​​ndërsa rrugës për në një finale të re ka një kundërshtar gjerman. Në ndeshjen tjetër, trajneri Raul Gonzalez do t’i thot lamuturinë PSZH-së në Këln, ku për një vend në finale, do të duhet të mposht Kielcen dhe Talant Duyshebaevin. Ndeshjet në palestrën “Lenkses Arena” do të zhvillohen më 17 dhe 18 qershor.

.

Të Ngjajshme

Sezoni më vdekjeprurës i ngjitjeve në malin Everest: Nepali shtrëngon rregullat

Për shkak të problemeve teknike, Boeing ka vonuar fluturimin e parë me njerëz të Starliner

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Leave a Comment