October 1, 2023
Portali Shprehja

Shpërthen sistemi i ngrohjes me gaz në një shtëpi në Lipjan, lëndohen dy persona

Dy persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e shpërthimit të sistemit të ngrohjes me gaz.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të martën rreth orës 07:40, në Lipjan.

Tutje thuhet se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor.

“Raportohet se në rrethana deri më tani të pa njohura në shtëpinë e viktimës në një fshat në Lipjan kishte shpërthyer sistemi me gaz i ngrohjes. Si pasoj e shpërthimit lëndime trupore kanë pësuar dy viktimat kosovarë (bashkëshort), të cilët janë dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në raport.

Gjithashtu në raport bëhet e ditur se njësitë relevante policore dhe prokurori i shtetit kanë dal në vendin e ngjarjes.

“Një i dyshuar mashkull kosovar është shoqëruar në polici dhe i njëjti pas intervistimit me rekomandim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet nga njësitet kompetente”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

admin

Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

admin

Ishte duke bashkëjetuar me një vajzë të mitur, arrestohet i dyshuari në Prizren

admin

Leave a Comment