March 21, 2023
Portali Shprehja

Shpërthen vullkani Merapi në Indonezi

Vullkani Merapi i Indonezisë shpërtheu të shtunën, duke nxjerrë re të nxehtë deri në shtatë kilometra, tha në një deklaratë agjencia e menaxhimit të fatkeqësive të vendit.

Sipas medieve të huaja, vullkani që gjendet në rajonin special Yogyakarta të Indonezisë shpërtheu rreth orës 00:00 të shtunën me kohë lokale dhe gjithashtu u pa një rrjedhë llave prej 1.5 kilometrave.

Banorët në komunitetin e afërt janë paralajmëruar të ndalojnë çdo aktivitet në zonat e rrezikut, në distancë prej tre deri në shtatë kilometra nga krateri, thuhet në deklaratë.

https://www.youtube.com/watch?v=a3oOFuimP7c

.

Të Ngjajshme

Kjo do ju interesoj më shum duhanpirësve! 10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Sonte zyrtarisht nis stina e pranverës

5 vendimet që duhet t’i merrni para moshës 30-vjeçare, përndryshe jeta do ju shkoj për kot!

Leave a Comment