December 3, 2022
Portali Shprehja

Shpërthimi në Stamboll, Pendarovski ngushëllon homologun turk: Të lënduarve u uroj shërim të shpejtë

Presidenti Stevo Pendarovski ka shprehur ngushëllime deri tek populli turk dhe deri tek homologu Rexhep Taip Erdogan pas shpërthimit në Taksim të Stambollit, ku deri më tani raportohet se ka 6 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar. Pendarovski gjithashtu uron që të plagosurit të shërohen sa më shpejtë.

“Ngushëllimet e mia më të thella për familjet e të vdekurve, presidentin Erdogan dhe popullin turk, në këto momente të vështira pas shpërthimit të tmerrshëm gjatë ditës së sotme në Stamboll. Të lënduarve u uroj shërim të shpejtë”, shkruan Pendarovski.

Të Ngjajshme

Pushteti lavdërohet për ulje të çmimeve, por situata nëpër dyqane është krejt ndryshe

Taravari: S’kemi ftesë për hyrje në Qeveri

Alarm në Britani, katër fëmijë humbën jetën nga bakteri brenda pak ditësh

Leave a Comment