18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

Shpikje dhe “thumbim” për Sarrin, Klop bën Lalanën të buzëqeshë

Jyrgen Klop po mendon të modifikojë pak skemën e tij dhe të luajë sezonin e ardhshëm me një organizator përpara mbrojtjes. Sarri e bënte me Zhorzhinjon te Çelsi dhe do e bëjë me Pjaniç te Juventusi.

Pavarësisht kritikave të shumta, trajneri italian arriti t’i rikthente “Blutë e Londrës” në Champions dhe fitoi Ligën e Europës, duke mbyllur me sukses sezonin. Sarri është ulur tani në stolin e Juventusit, ndërsa diçka nga mënyra e tij e të luajturit ka mbetur në kampionatin anglez.

Liverpuli nuk ka një lojtar me karakteristika të tilla, por Klop ka një ide. I përzgjedhuri i gjermanit për atë rol është Adam Lalana. Dëmtimet nuk e lejuan 31-vjeçarin të ishte protagonist në sezonin e kaluar, por i riu pritet të jetë ndryshe për anglezin.

Adam është një tip lojtari që mund të luajë në rolin e organizatorit përpara mbrojtjes, në një rol të ngjashëm me Zhorzhinjon te Çelsi. Le të shpresojmë që Sarri të mos i shohë ndeshjet tona, përndryshe do ta bënte një ofertë për Lalanën”, shprehet Klop për “Goal”, duke buzëqeshur.

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja