May 12, 2021
Portali Shprehja

Shqipëria, e para në rajon me një nivel ryshfeti 34 për qind – Iliria News Agency

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se korrupsioni është i përhapur në çdo degë të shoqërisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, lideri demokrat bën me dije se 34 për qind e familjeve shqiptare paguajnë ryshfet për shërbime bazike.

“Cila është përqindja e familjeve shqiptare që janë detyruar që të paguajnë ryshfet për të marrë një shërbim bazik? Janë 34 për qind. Sipas Transparency International, vendi ynë renditet i pari në rajon me një nivel ryshfeti 34 për qind”, u shpreh Basha.

Të Ngjajshme

Kurti jep një premtim të madh për vaksinat – Iliria News Agency

admin

Bashkëshorti i saj mburret me nusen Donikë dhe miqësinë me shqiptarët – Iliria News Agency

admin

Izraeli zotohet për sulme pambarim në Gaza/ 43 palestinezë e pesë izraelitë të vdekur, OKB e quan ‘luftë e hapur’ – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment