January 28, 2022
Portali Shprehja

Shqipëria regjistron rekord të rasteve ditore me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri informon se gjatë 24 or;ve t; fundit nga kryerja e 8,105 testimeve kanë rezultuar të infektuar 1,781 persona.

Tact Watches

Ky paraqet numër rekord të infektimeve ditore në Shqipëri. Nga 1,781 raste të reja, 919 janë në Tiranë. Më pas vijnë 93 në Durrës, 68 në Shkodër, 60 në Fier dhe 59 në Vlorë.

Aktualisht në të gjithë vendin janë 10,789 pacientë aktivë me COVID-19. Në spitale po marrin trajtim 111 pacientë, nga të cilët 12 janë në gjendje më të rënduar.

Ndonëse ka pasur një numër rekord rastesh të reja, në 24 orët e fundit nuk ka humbje jete. Kjo është hera e parë pas 136 ditësh që nuk ka asnjë viktimë në 24 orë nga koronavirusi në Shqipëri.

Hera e fundit kur në Shqipëri nuk ka pasur asnjë të vdekur me COVID është data 23 gusht 2021.

Të Ngjajshme

Rama: Jam i vetmi pa titull shkencor kam vetëm Bachelor, shqiptarët të gjithë me Master

admin

Togerja Liridona Baftjari-Jashari shpallet studentja më e mirë ndërkombëtare në Stamboll

admin

Meta sulmon Ramën dhe Bashën: Koalicionit “bravo-brava” do ti recitoj poezinë “Ina-Ina”

admin

Leave a Comment