October 1, 2023
Portali Shprehja

Shqipëria U21 fiton me përmbysje ndaj Rumanisë

Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2025”.  Të përzgjedhurit e Alban Bushit sonte shënuan fitore me përmbysje ndaj Rumanisë U21 me 3-2.

Mysafiret avancuan përmes golave të Konstantin Grameni dhe Luis Munteanu, para se nxitet përmbysja kuqezi .

Kristian Shpendi (63’), Medon Berisha (71’) dhe Adrion Pajaziti (88’) shënuan për t’ia siguruar fitoren e dytë për Shqipërinë U21, nga po aq ndeshje të zhvilluara në këtë fushatë kualifikuese.

Kujtojmë së Shqipëria U21 prin në Grupin E me gjashtë pike.

.

Të Ngjajshme

Ambasadori Qehaja: Bartësit e Institucioneve në Shkup “duhet të dëgjojnë më shumë Kosovën”

Investime milionëshe për sigurinë kibernetike në Maqedoninë e Veriut

admin

Nga e hëna, studentët do të marrin nga 140 denarë në ditë për t’u ushqyer

admin

Leave a Comment