July 27, 2021
Portali Shprehja

Shqiptari kapet me shpejtësi 209 km/orë në tunelin e Krrabës – Iliria News Agency

Çmenduri në timon! Aksidentet çdo ditë e më shumë po marrin jetë por shpejtësia vazhdon t’i intrigojë të rinjtë në rrugë. Një 21-vjeçar, R. B., nga Elbasani është konstatuar duke ecur në tunelin e Krrabë-Elbasan me shpejtësi 209 km/ orë gjatë kontrolleve të ushtruara nga policia.

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë pezulluar 74 leje drejtimi dhe janë ndëshkuar me masë administrative 3037 drejtues mjetesh, për shkelje të Kodit Rrugor.

Janë pezulluar 54 leje drejtimi, për shpejtësi mbi normat e lejuara. Gjithashtu janë pezulluar 20 leje drejtimi, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit; Janë arrestuar 11 drejtues mjetesh, nga të cilët 5 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 6 për drejtim mjeti dhe motomjeti pa leje drejtimi.

 

Të Ngjajshme

Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin – Iliria News Agency

admin

NJË PERSONI NË AEROPORTIN E PRISHTINËS I GJENDET NJË ELEKTROSHOK – Iliria News Agency

admin

Bllokohet faqja në internet e udhëheqësit të opozitës ruse Aleksei Navalni – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment