December 5, 2021
Portali Shprehja

Shtetasit e Shqipërisë në Serbi vetëm me letërnjoftim

Qeveria e Serbisë miratoi sot vendimin që u mundëson shtetasve të Shqipërisë të hyjnë në territorin e Serbisë vetëm me një kartë identiteti të vlefshme biometrike.

Vendimi është rezultat i një marrëveshje të nënshkruar midis dy vendeve, e cila lehtëson qarkullimin e njerëzve, mallrave dhe kapitalit, raportojnë mediat serbe.

Tact Watches

Zbatimi i këtij vendimi, siç thuhet, krijon parakushte shtesë për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik, shkencor, arsimor, sportiv dhe kulturor midis dy vendeve.

Të Ngjajshme

Sveçla: Kosova renditet e para në rajon në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2021

admin

Atentati i planifikuar ndaj Erdoganit, mediat turke zbulojnë detaje të reja

admin

Foltorja e Berishës/ Gazetari flet nga SHBA: Ky është premtimi që Yuri Kim i bëri Bashës, pse u kalua në planin B

admin

Leave a Comment