June 23, 2021
Portali Shprehja

Shtetësia/ Ademi: Opozita shqiptare shkaktoi reaksion të qarqeve nacionaliste në Kuvend

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat tha se iniciativa e opozitës shqiptare në lidhje me Ligjin për Shtetësinë ka inicuar aktivizimin e qarqeve nacionaliste në Kuvend. Ademi tha se në deri më tani me ligjin aktual, mbi 13 mijë shqiptarë kanë marrë nënshtetësi, por që sipas tij BDI do të mbështes opozitën shqiptare për këtë pr/ligj.

Ky aksion i opozitës shqiptare mendoj se shkaktoi dhe kundër-reaksion  nga qarqe nacionaliste të cilët fatkeqësisht janë përfaqësuar në Parlament me deputet dhe abuzojnë dhe shpërdorojnë mekanizmat juridikë të cilët parashihen në vetë Rregulloren e punës së Kuvendit”, tha Ademi.

.

Të Ngjajshme

Bekteshi: Shtrenjtimi i derivateve nuk është rritje e akcizës, por shërben për të mbrojtur ambientin

admin

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Leave a Comment