November 26, 2022
Portali Shprehja

Shuhet dëshira e Milanit për të blerë sulmuesin shqiptarë

Për Armando Brojën dihet tashmë që ka interes të lartë nga Serie A, sidomos nga Milan. Çellsi në fakt, para disa ditësh thuhej se “blutë” e Londrës ishin të interesuar për Rafa Leao dhe ishin të gatshëm t’i ofronin kampionëve të Italisë Armando Brojën dhe sasinë e parave për të plotësuar këtë transferim 120 milionësh.

Por, sipas gazetarit të njohur italian, Fabrizio Romano, Çellsi ka vendosur që të refuzojë çdo ofertë për bomberin shqiptar, madje as për huazim.

Çellsi e konsideron Brojën si pjesë të projektit të klubit dhe nuk ka ndërmend të largojë sulmuesin shqiptar.

.

Të Ngjajshme

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

7 kombinime ushqimesh që s’duhet t’i vendosni kurrë pranë njëri-tjetrit

Vdiq ministri i jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei

Leave a Comment