November 29, 2021
Portali Shprehja

Shumica e re do të kishte 65 deputetë

“21Analiza” ka kryer analizë për çështjen se sa deputetë do të duhet të numërojë shumica e re parlamentare.

Alternativa i bashkohet shumicës qeverisëse, por çfarë me Besën?

Tact Watches

Analizon gazetari i TV21, Eroll Shaqiri.

“Ministri të cilin e ka Besa ka dorëzuar dorëheqje. Pati kundërshtim nga Zaevi i cili tha Besa zyrtarisht është në Qeveri. Hoxha ia ktheu se ka dorëzuar dorëheqje dhe se nuk mund të jenë më Qeveri. Besa mbetet në opozitë, por jozyrtarisht mësojmë se përveç Kastriot Rexhepit, edhe një deputet t’i bashkohet kësaj shumice me çka numri i deputetëve do të arrinte në 65”, tha Shaqiri.

Të Ngjajshme

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

admin

Bora mbulon Kodrën e Diellit, bllokohen disa makina

admin

Ndalohet hyrja në Izrael për 14 ditët e ardhshme

admin

Leave a Comment