November 26, 2022
Portali Shprehja

Si e zgjidhin kinezët problemin e automjeteve të parkuara pa leje?

Në Kinë, ata arritën në përfundimin se nuk ka kuptim të punësohen punëtorë për të operuar “merimangën” sepse i gjithë procesi mund të robotizohet. Në video shohim efektin e këtij robotizimi.

Nën makinë është një platformë e veçantë që rregullon madhësinë e saj sipas madhësisë së makinës, bllokon rrotat dhe më pas ngrihet në mënyrë që makina të humbasë kontaktin me tokën. Makina e ngritur në këtë mënyrë është hequr nga parkingu dhe ne nuk e dimë se çfarë ndodh me të më pas. Përdoruesit e Reddit po sugjerojnë që makinat të dërgohen në parkingun e policisë.

.

Të Ngjajshme

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

7 kombinime ushqimesh që s’duhet t’i vendosni kurrë pranë njëri-tjetrit

Leave a Comment