September 27, 2021
Portali Shprehja

Si ndryshoi Studeniçani për 4 vite! (FOTO/VIDEO)

Për vetëm dy mandate, kreu i Komunës së Studeniçanit, Azem Sadiki ka arritur t’i ndryshojë tërësisht pamjen fshatrave të Komunës së Studeniçanit, njofton shkupinfo.com.

Nuk është e nevojshme të flasësh shumë për punën e tij, sepse për të flasin vet projektet dhe punët e realizuara në teren.

Çdo i dyti banorë i Karshiakës është i kënaqur me punën e Sadikit.

Të gjithë banorët janë të mendimit dhe të bindur se Sadiki është kryetari më i suksesshëm i kësaj komune.

Një ndër projektet kryesore të cilat Sadiki e ka realizuar është rregullimi parter i sheshit në Studeniçan.

Me këtë projekt Sadiki ka ndryshuar komplet pamjen dhe dukjen e fshatit.

Përpos që ka përmirësuar infrastrukturën rrugore, me rregullimi parter të sheshit Sadiki ka krijuar vend parkime të reja dhe hapësira të gjelbërta.

Por ky nuk është projekti i vetëm që ka realizuar. Sadiki gjatë mandatit të fundit ka rregulluar dhe asfaltuar dhjetëra kilometra rrugë, si në Studeniçan, Batincë, Moranë e gjithandej.

Të Ngjajshme

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

admin

Fushata nis/ Partitë politike zotohen se do t’i respektojnë masat në fuqi

admin

VMRO-DPMNE-ja nga Ohri fillon fushatën

admin

Leave a Comment