12 C
Skopje
May 23, 2019
Feja Islame

Si pasoje e aksidentin humbjen jeten dy prinderit, pas vete lane 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç (Video)

Tact

Ditën e dielë ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 – 28 vjeç.
Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindërit kanë lënë 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç.

Familja jeton në varfëri ekstreme, në Peshkopi. Nisur nga ky rast, i shprehim ngushëllimet familjes dhe nisim fushatën për një shtëpi për familjen. Këto ditë të vështira jemi pranë tyre. Gjyshi i fëmijëve dhe vajza e madhe bëjnë apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë tepër të vështirë.
Të bëhemi bashkë të gjithë për tja lehtësuar sadopak dhimbjen!
Ju lutem shpërndajeni!

Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Letra prekese e djalit drejtuar nënës:”Kjo leter eshte per ty nena ime!”

shprehja

Muhammedi alejhi selam është shpërngulur për në botën e amshuar në moshën..

shprehja

Nusret Kurtishi – Lot per Qaben 2018

shprehja